Prvenstvo Slovenije v krosu

V soboto smo tekmovali na oddaljenem koncu Slovenije, v lepem okolju Soboškega jezera. Murska Sobota je gostila državno prvenstvo v krosu, ki so se ga udeležili predvsem naši novi, mlajši Kronosovci. Po višjih uvrstitvah sta posegla dva izkušenejša tekmovalca, ostalim pa je bila v ospredju želja po tekmovanju in pridobivanje izkušenj za naprej.

Med mlajšimi članicami je 5. mesto osvojila Kim Ameršek, ki je uspešno premagala vse zapreke na poti do cilja. S svojim tekom pa je bila končno tudi zadovoljna. Do 6. mesta v konkurenci pionirjev U16 je pritekel Črt Kovač. Specialist za 300 metrov z ovirami se je dobro znašel tudi na kilometrski progi, v zadnjih metrih pa se je le poznalo, da se bolje spozna na krajše proge. Tudi ostali mladi tekači so odhajali domov zadovoljni, da so tekli po svojih najboljših močeh.