1 norma in 1 naslov prvaka

Na državnem prvenstvu v mnogoboju je Jaka Hace z novim klubskim rekordom 5702 točk, postal državni prvak med mlajšimi mladinci. Iris Breganski je z osebnim rekordom 3171 točk osvojila 2. mesto med starejšimi mladinkami in s tem izpolnila normo za olimpijske igre gluhih, ki bodo naslednje leto potekale v Braziliji. Normo je izpolnila tudi v skoku v višino, kjer je osebni rekord popravila na 160 cm. Žan Rozoničnik je odlično nastopil v osmeroboju med pionirji U16. S 4347 točkami je zasedel drugo mesto. V članski kategoriji smo imeli tudi eno zastopnico Mašo Andlovic, ki je z osebnim rekordom osvojila 4. mesto.
Prvega dne so bile zelo zahtevne vremenske razmere. Dež je padal ves dan, vmes pa so bili tudi nalivi, zaradi česar je bilo tekmovanje večkrat prekinjeno. Tekmovalcem je delal preglavice tudi veter. Drugi dan je bilo vreme bolj prizanesljivo do vseh udeležencev. Po začetnem dežju, je posijalo sonce in za zaključek se je tekmovanje končalo v lepem jesenskem sončnem popoldnevu.