Norma in 6 zmag na DP U20

Za nami je zelo uspešno državno prvenstvo za starejše mladince in mladinke. Po končani maturi so se nelateri očitno sprostili in posledično dosegli odlične rezultate. Najbolje je konec šolanja izkoristila Iza Obal, ki je že v kvalifikacijah teka na 100 metrov izpolnila normo za EP do 20 let. V finalu je tekla še hitreje, tako da je njen osebni in hkrati klubski rekord sedaj 11.79. Maruša Povše je osvojila 3 zlate medalje, saj je postala državna prvakinja v tekih na 400 metrov (57.07), v teku na 400 metrov z ovirami (1:02.79) in tudi v štafeti 4×100 metrov, kjer so tekle še Iza Obal, Špela Logar in Nika Ude. V teku na 100 metrov z ovirami je bila z osebnim rekordom 14.92 najhitrejša Staška Bizjak Udvanc, ki  je osvojila še bronasto medaljo v teku na 400 metrov z ovirami (1:05.40). V skoku v daljino je srebrno medaljo osvojila Nika Ude, ki je pristala pri 589 centimetrih. Hana Šurk je z novim klubskim rekordom (10:37.86) osvojila 2. mesto v teku na 3.000 metrov. V metu kladiva je Laura Đekanovič zasedla 3. mesto z metom dolgim 40.59. Maša Thaler je sicer v skoku v višino osvojila 4. mesto, vendar je zopet navdušila z osebnim rekordom (166).

V suvanju krogle sta dvojno zmago dosegla Klemen Jeršin in Nejc Trobevšek. Klemen je kroglo sunil 13.34, Nejc pa 12.95 metra. Nejc Trobevšek je v metu diska osvojil še drugo srebrno medaljo, ob tem je popravil osebni rekord na 38.29. Obe moški štafeti sta pristali na nehvaležnem 4. mestu.