Uspešen miting v Šentjurju

Včeraj so naši atleti in atletinje odlično nastopili na mitingu v Šentjurju. Mnogi so krojili vrh tako med člani, kot tudi v mlajših kategorijah. Padali so tako osebni, kot tudi klubski rekordi. Začetek sezone je odličen, tako da se lahko veselimmo prihodnjih tekmovanj.
Med člani je Tim Vacik osvojil 2. mesto v teku na 600 metrov. Čeprav so čase merili ročno, je s svojim tekom 1:22.7 za tri sekunde popravil klubski rekord med mlajšimi in starejšimi mladinci. Z zelo dobrim tekom in časom 1:24.1 je 4. mesto osvojil Aleks Muhič. Drugo mesto je med članicami z 12.63 na 100 metrov osvojla Manca Remškar. V kvalifikacijah je tekla še nekoliko hitreje (12.55). Zelo dobro so na 300 metrov nastopili Matjaž Arnuš (36.02) in Stefan Vujić (37.24), pa tudi Klara Frančeškin (43.55).

V kategoriji U16 je Neja Kline z osebnim rekordom 526 cm zmagala v skoku v daljino. Svit Glavan je osvojil dve 3. mesti. V teku na 60 m je osebni rekord premaknil na 7.72 na 300 metrov pa na 40.16. Mesto za njim se je na 300 metrov uvrstil Luka Rotar s časom 40.18. Odlično 4. mesto je v teku na 60 metrov zasedla Manca Petruna, ki je prav tako močno popravila osebni rekord, ki sedaj znaša 8.34.
V kategoriji U14 sta odlično nastopila Maksim Kostrič in Aljaž Škrinjar, z osvojenima dvema medaljama. Maksim je dvakrat zasedel 2. mesto. V teku na 600 metrov z odličnim časom 1:40.87 in v metu vortexa 45.83. Aljaž pa je v teku na 60 metrov zasedel 2. mesto z 8.62 in 3. mesto v metu vortexa (38.31).