4 medalje na DP v dolgih tekih

V soboto so se v Velenju srečali najboljši tekači na državnem prvenstvu v dolgih tekih. Naše tekmovalke so se domov vrnile s štirimi medaljami. Med članicami je 2. mesto v teku na 10.000 metrov osvojila Laura Guzelj Blatnik, ki je razdaljo pretekla v času 37:04.45. Tokrat ji napad na normo žal ni uspel, po dobrem začetku je nekoliko popustila in žal v cilj prišla nekoliko prepozno. Na isti razdalji je s časom 40:59.26 med mlajšimi članicami slavila Melani Knez. Svoj prvi nastop na 10.000 metrov je končala s prvo osvojeno medaljo za AD kronos.

Mlajše mladinke so nastopile v teku na 5.000 metrov, kjer je z odličnim tekom in novim osebnim rekordom Hana Šurk osvojila 3. mesto. S časom 19:00.35 je le 36 stotink zaostala za klubskim rekordom. Zato pa je klubski rekord v kategorijah U16 in U18 popravila Zoja Peteh. V teku na 3.000 metrov med pionirkami U16 je zmagala v času novih klubskih rekordov 10:41.67.

Pred državnim prvenstvom je potekal tudi miting v krajših tekih, kjer so dobro nastopili tudi naši tekmovalci. V teku na 400 metrov so nastopili Matjaž Arnuš (52.77) Aleks Muhič (53.83) in Stefan Vujić (54.13). Prav tako je na 400 metrov nastopila Klara Frančeškin (1:02.84). David Muhič je nasopil v teku na 800 metrov, ki ga je končal v času 2:07.03.