Štiri medalje na DP za mlajše mladince

Prvenstvo Slovenije za mlajše mladince in mladinke smo po pričakovanju končali z osvojenimi štirimi medaljami. Nekoliko bolj nenavadno je bilo, da so bile vse posamične medalje osvojene v tekih na srednje proge.
Dvojno zmago sta v teku na 800 merov osvojila Tim Vacik in Aleks Muhič. Tim je upravičil vlogo prvega favorita ter z novim klubskim rekordom 2:02.25 zmagal pred Aleksom. Aleks je nastopil v slabši skupini, kjer je prišel v cilj prvi s časom 2:05.63, kar je na koncu zadostovalo za 2. mesto. David Muhič je tek končal na 5. mestu (2:08.29). Srebrna je bila moška štafeta 4 x 200 metrov v postavi Matjaž Arnuš, Jan Bukovec, Lovrenc Primc in Stefan Vujić.

Državna prvakinja je postala tudi Zoja Peteh v teku na 1.500 metrov. Z odličnim tekom je kljub mladosti opravila z vso konkurenco. Njen novi osebni in hkrati klubski rekord sedaj znaša 4:54.88. Hana Šurk je končala na nehvaležnem 4. mestu s časom 5:05.19. Neja Kline je dvakrat nastopila v finalu in sicer v teku na 60 m z ovirami (9.60) in skoku v daljino (518). Laura Đekanovič je osvojila 6. mesto v suvanju krogle (11.71), Maša Thaler pa 7. mesto v skoku v višino (153). Jaka Hace je bil peti v teku na 60 m z ovirami (9.03), Stefan Vujić pa šesti v teku na 400 metrov (53.04).