Še en uspešen vikend…

Za nami je še en uspešen vikend za naše atlete in atletinje. Na državnem prvenstvu U18 je Tara Keber osvojila naslov državne prvakinje v teku na 60 m z ovirami in tretje mesto  na 60 metrov. Na ovirah je z 8.61 izenačila klubski rekord, odličen rezultat pa je dosegla tudi na 60 metrov (7.78). Neža Avbelj je z osebnim rekordom v skoku v višino (1.62) zasedla drugo mesto. Laura Đekanovič pa tretje v skoku s palico (2.70). Tretji je bil tudi Tadej Tinta v skoku v daljino. S skokom dolgim 627 je ugnal Tjaža Anžina, ki je z enakim rezultatom zasedel 4. mesto.
Odlično so nastopile tudi šprinterke na 60 m, saj sta poleg Tare v finalu nastopile še petouvrščena Neža Škerl (7.95) in šestouvrščena Manca Remškar (7.99).

V finalu na ovirah je Tari delala družbo Neja Kline, ki je zasedla 6. mesto z odličnim rezultatom 9.39. Aljaž Gabor je odlično nastopil v skoku s palico. S krepko izboljšamnim osebnim rekordom 3.70 je zasedel 4. mesto. Šesti mesti sta zasedla Sara Kržan v skoku v višino (OR 1.53) in Svit Glavan v skoku s palico (2.80).

Na nadeljskem državnem prvenstvu v mnogoboju U14 sta Naja Burger in Živa Batis postali ekipni državni prvakinji. Obe sta nastopili odlično, Naja je posamično osvojila 2. mesto, ob tem pa z 2.334 točkami popravila klubski rekord. Živa je zasedla odlično 4. mesto z 2.224 točkami pa za 40 točk zgrešila bronasto medaljo.