Punce U16 ekipne državne prvakinje

Naše pionirke U16 so zopet postale ekipne državne prvakinje. V soboto so v Kopru upravičile vlogo favoritinj in zmagale z lepo prednostjo pred ostalimi. Posamično so zmage dosegle Manca Remškar na 100 (12.53) in 300 metrov (41.20), Zoja Peteh v teku na 2.000 metrov (6:57.39) in Laura Đekanovič v skoku s palico (2.80). Laura je poleg tega osvojila tudi 3. mesto v metu kladiva (34.25). Drugi mesti sta si pritekli obe štafeti. 4×100 metrov so tekle Longar Lina Marija, Logar Špela, Cerlini Brina in Gregorovič Gaja, v štafeti 4×300 pa so naš klub zastopale Brina Cerlini, Špela Logar, Živa Batis in Klara Bokal. Tretji mesti pa  sta osvojili Marija Zila Šikovc v hoji na 3.000 metrov (19:34.91) in Ema Ramovš v skoku s palico (2.35).
Seveda so na ekipnih tekmovanjih pomembni vsi, ki nastopijo, še posebej pa tisti, ki s svojim rezultatom osvojijo točke za klub. Na tokratnem tekmovanju so bile to še: Ema Vacik na 1000 metrov, Neja Kline v teku na 80 metrov z ovirami in metu kopja, Azra Halkić v metu diska in suvanju krogle, Maša Thaler v skoku v višino, Numa Hlebec v skoku v daljino in Tjaša Železen v troskoku. Posebej borbena je bila Klara Bokal v teku na 300 m z ovirami, ki se je po padcu pobrala in tekla do cilja, nato pa nastopila še v štafeti.

Fantje so tokrat nastopili zelo okrnjeni, saj jih je nastopilo le 6. Vseeno so se borili in osvojili skupno 9. mesto, ob tem pa popravili tudi nekaj osebnih rekordov.

Rezultati ekipno DP U16