Pionirji in pionirke U16 na stopničkah v Novem mestu

Včeraj, 27. 6. se je v Novem mestu odvijal Atletski pokal Slovenije za pionirje in pionirke U16. Med veliko konkurenco atletov iz cele Slovenije so naši atleti pokazali odlične nastope in izboljševali svoje osebne rekorde. Na stopničke so stopili Luka Rotar, ki je 100 m z ovirami pretekel v 14.64 s in tudi zmagal; Črt Kovač je v isti disciplini dosegel tretje mesto z rezultatom 15.62. Oba sta slavila tudi v teku 300 m z ovirami, kjer sta dosegli prvi dve mesti. Luka z rezultatom 42.35, Črt pa 42.70. Ovire na 300 m so včeraj dobro »ležale« tudi Emi Vacik (46.92 in 1. mesto) ter Lini Rotar Paušič (47.07 in 2. mesto). Pri štafetnih tekih so fantje v disciplini 4x 100 m s časom 52.95 dosegli 3. mesto, dekleta pa so se z rezultatom 52.16 zavihtele na najvišjo stopničko. Dekleta so 1. mesto dosegle tudi pri štafeti 4x 300, kjer so palico v cilj prinesle v času 2:56.84. Medalje pa niso bile samo pri tekih. Mark Pen je disk vrgel 25,68 m in s tem dobil srebrno medaljo, Žan Rozoničnik je v višino skočil najvišje, in sicer 1,73 m. Brin Ciglenečki je v skoku s palico preskočil 2,90 m in s tem dobil bronasto medaljo. Čestitke tudi vsem ostalim pionirjem in pionirkam, ki ste izboljšali svoje čase in zaslužili točke. Med najboljšimi klubi so se tako fantje kot dekleta skupno uvrstili na 2. mesto!