Članice po 1. dnevu APS na 2. mestu

Včeraj in danes je v Ljubljani en vrhuncev letošnje atletske sezone. Na Atletskem pokalu Slovenije so se zbrali najboljši slovenski atleti in atletinje, vključno z našimi tekmovalci. Po prvem dnevu tekmovanja so naše članice s 105,5 točkami na 2. mestu, člani pa so prenočili na 4. mestu s 93 točkami. Na stopničke so se prvi dan povzpela samo naša dekleta.
Laura Guzelj Blatnik je v izredni konkurenci z novim klubskim rekordom osvojila 3. mesto v teku na 5000 metrov. Nova najboljša znamka znaša 17:11.14. Prav tako je bronasto odličje osvojila Lara Jagodnik v teku na 100 metrov z ovirami. S časom 14.53 je izenačila klubski rekord za mlajše članice. V zadnji disciplini večera so Manca Remškar, Nika Ude, Tara Keber in Iza Obal s časom 48.08 zasedle 2. mesto v štafetnem teku 4×100 metrov.

Med člani je najboljšo uvrstitev dosegel Leon Ljubič v teku na 110 metrov z ovirami, kjer je v cilj prišel četrti s časom 16.07. Peto mesto je zasedel rahlo poškodovani Ambrož Tičar v skoku s palico (4.00), prav tako pa so peti prišli v cilj fantje v štafeti 4×100 metrov. Matjaž Arnuš, Jan Bukovec, Leon Ljubič in so palico prinesli okoli stadionskega kroga v 44.02.

Rezultati 1. dan