Aljaž dvakratni prvak in nov rekorder

V soboto je bil v Novem mestu dober dan za atlete in atletinje AD Kronos. Na prvenstvu Slovenije za pionirje in pionirke U16 smo osvojili tri medalje.

Najuspešnejši je bil Aljaž Škrinjar, ki je v teku na 300 metrov zmagal z novim dvoranskim rekordom Slovenije 36.80. Konkurenco je ugnal za debelo sekundo. Pred tem je postal državni prvak tudi v teku na 60 metrov z ovirami, kjer je slavil s časom 8.64 (stotinko hitreje kot prejšnji teden).
Srebrne medalje se je veselil Urban Mihevc Grabnar v teku na 60 metrov. V finalu je v cilj pritekel v času 7.60, v predtekmovanju pa je bil celo nekoliko hitrejši (7.57).

Sedmo mesto je v skoku v višino osvojil Klemen Vuga (135 cm), ženska štafeta 4×200 metrov je v cilj pritekla kot deveta v postavi Amelie Njoki Šulc, Ajda Kaučič Žuvela, Sofija Pavasović in Laura Sejdinoska. V skoku v daljino so se dekleta razvrstila med 9. in 15. mestom. Laura Sejdinoska je pristala pri 449, Ela Lana Pleić pri 446 in Tara Kočan pri 436 cm. Petra Počivavšek je v teku na 300 m z osebnim rekordom 46.47 na 14. mestu za dve mesti prehitela Amelie Njoki Šulc (46.72). Lara Lepin je v teku na 60 metrov krepko izboljšala osebni rekord (8.67) in končala na 20. mestu. Osebna rekorda sta v teku na 60 metrov popravila tudi Klemen Vuga in Nermina Artuković.