4 naslovi državnih prvakov

(Celje, 14. in 15. 7) Ob zaključku poletnega dela sezone so se atleti srečali na državnem prvenstvu za člane in članice, kjer so naši tekmovalci osvojili 11 medalj, od tega 4 zlate, 4 srebrne in 3 bronaste.
Vse zlate medalje so osvojile predstavnice nežnejšega spola. Tara Keber je v močnem protivetru slavila v teku na 100 metrov (12.46), Neja Filipič je nastopila po tednu dni zdravljenja bolezni, kar se ji je poznalo na rezultatu, ne pa tudi na uvrstitvi. Z rezultatom 6.08 je slavila v skoku v daljino. Julija Praprotnik je bila najboljša v teku na 400 metrov z ovirami (1:01.34). Najhitrejša so bila tudi dekleta v štafetnem teku 4×100 metrov. Tokrat so nastopile Lara Jagodnik, Mojca Povše, Petra Koren in Tara Keber, ki so suvereno zmagale s časom 48.06.
Nika Ude je osvojila srebrno medaljo v skoku v daljino (5.83), s čimer je poskrbela za dvojno zmago. Ambrož Tičar se je po pokalni zmagi tokrat moral zadovoljiti z drugim mestom v skoku s palico (4.80). Drugo mesto si je priskakala tudi Petra Koren v troskoku, kjer ji tokrat ni uspelo preskočiti 13 metrov (12.95). Jan Jamnik je poskušal dopolniti Julijin uspeh na 400 metrov z ovirami, vendar je pristal na drugem mestu s časom 53.31.
Tara Keber je v soboto poleg dveh zlatih osvojila še bronasto medaljo v teku na 100 metrov z ovirami. V prvem letošnjem teku na članskih ovirah je dosegla čas 14.59. Tretje mesto je v metu diska z najboljšim letošnjim rezultatom (41.35) osvojila Živa Gornik. Bronasta je bila še Leda Krošelj v skoku s palico,  kjer je preskočila 3.50 metra.