Uspešno prvenstvo U14 in U12

Za nami je naporen in hladen vikend v Radovljici, kjer so se na državnem prvenstvu pomerili fantje in punce U12 in U14. Za AD Kronos je bilo prvenstvo zelo uspešno, saj so naši mladi tekmovalci osvojili skupaj 14 medalj, od tega 9 v konkurenci U14 in 5 v konkurenci U12.
Najuspešnejši je bil Aljaž Škrinjar, ki je postal državni prvak v teku na 60 metrov, skoku v daljino in skoku v višino. V teku na 200 metrov pa je osvojil 3. mesto s časom 29.13. V skoku v višino je popravil klubski rekord, ki sedaj znaša 138 cm, na 60 metrov je dosegel čas 8.62, pri skoku v daljino pa je dosegel rezultat 4.96 metra. Državna prvakinja je v kategoriji U12 postala tudi Ajda Sikošek. Najboljša je bila v teku na 600 metrov, kjer je s časom 1:50.74 popravila klubski rekord .
Edino zlato medaljo v kategoriji U14 so nekoliko presenetljivo osvojili fantje v štafeti 4×200 metrov. V postavi Dante Salerno, Klemen Dolinar, Maksim Kostrič in Luka Rotar so tudi oni popravili klubski rekord s časom 1:50.31. Z dvema posamičnima srebrnima medaljama je vesel domov odhajal Luka Rotar. V teku na 60 metrov si jo je pritekel s časom 8.12, v teku na 200 mterov pa je dosegel rezultat 26.36. Drugo mesto je osvojil tudi Maksim Kostrič v teku na 200 metrov z ovirami. Z odločnim tekom je v cilj prišel v času 32.41. Omeniti je potrbno tudi Klemna Dolinarja in Evana Pavlina, ki sta osvojila 4. mesti. Klemen v teku na 60 metrov (8.32), Evan pa v teku na 200 m z ovirami (33.27). Oba sta od konkurenca mlajša za eno leto.
Dekleta so se osredotočila na osvajanje srebrnih medalj. Posamični sta osvojili neverjetno borbena Naja Burger in Nina Terglav. Naja je drugo mesto osvojila v skoku v daljino (4.91), poleg tega je bila še 4. v teku na 60 metrov z ovirami (10.07). Nina Terglav je bila druga v hoji na 2.000 metrov z osebnim rekodom 12:46.44. Drugi sta bili tudi obe štafeti. Na 4×100 metrov so Nejla Bjelić, Kristina Rous, Živa Batis in Uršula Černelč dosegle čas 53.94. V štafeti 4x200m pa so nastopile Kristina Rous, Nina Svetina, Živa Batis in Uršula Černelč, kjer pa so dosegle odličen čas 1:52.52. Edino bronasto medaljo je v metu vortexa osvojila Nina Svetina z metom dolgim 47.20 metra. Veliko mladih je popravilo svoje osebne rekorde, predvsem pa so se na gorenjskem vsi lepo imel.