Iza, Tara in štafeta so najboljši v državi

Na mladinskem dvoranskem prvenstvu, so naši atleti in atletinje še enkrat letos nastopili odlično. Na zadnjem prvenstvu v zimskem delu sezone so osvojili 10 medalj.

Iza Obal je suvereno zmagala v teku na 60 metrov. Z letošnjim najboljšim rezultatom (7.67) je na najlepši možni način sklenila tekmovanja v tej zimi. Tara Keber je tudi med mladinkami pričakovano zmagala v teku na 60 metrov z ovirami. Tokrat jih je pretekla v 8.85 sekunde, za njo pa je v cilj pritekla Staška Bizjak Udvanc (9.26). Tako sta nadaljevali njun trend osvajanja dvojnih zmag, ki se vleče že od kategorije U14. Nekoliko presenetljivo so državni prvaki postali tudi fantje v štafeti 4×400 metrov. Z odličnim časom 3:28.24 so Matic Ulčar, Maks Ulčar, Stefan Vujić in Matjaž Arnuš ugnali vso konkurenco.

Nejc Trobevšek je že v svoji prvi tekmovalni sezoni osvojil 2. mesto v suvanju krogle. Z rezultatom 14.17 se je tudi zelo približal klubskemu rekordu. Drugo mesto je v skoku v daljino osvojila tudi Nika Ude, tokrat z rezultatom 581 cm. Maruša Povše je najhitreje tekla takrat ko je bilo najbolj potrebno. Za srebrno medaljo je 400 metrov pretekla v času 58.30.

Bronasto medaljo je v teku na 800 metrov osvojil Matic Ulčar (2:01.64). Tara Keber se ni zadovoljila z eno samo medaljo, zato je vzela še bronasto v teku na 60 metrov (7.83). Neža Avbelj si je z osebnim rekordom v dvorani (163) priskakala bronasto medaljo v skoku v višino. Blizu medalje (na četrtem mestu) je na 60 metrov končal Tadej Tinta (7.10). Prav tako četrti je bil Klemen Jeršin v suvanju krogle (13.41).