Državna prvenstva od U18 do U23

Zadnja dva vikenda so potekala državna prvenstva v kategorijah U18, U20 in U23. Kronosovci in kronosovke so bogatejši za 8 zlatih, 4 srebrne in 13 bronastih odličij.

Med mlajšimi člani so državni prvaki postali Blaž Pelko v troskoku (15.48), Juš Smole v skoku v višino (203), Klemen Jeršin v suvanju krogle (12.05), Maruša Povše v teku na 400 metrov (59.04) in ženska štafeta 4×100 metrov v postavi Tara Keber, Nika Ude, Lara Jagodnik in Iza Obal (48.61). Blaž Pelko je sicer navdušil tudi že teden dni pred tem, ko je v Ljubljani na Atletskem pokalu Slovenije zmagal z novim klubskim rekordom 15.59. Srebro sta si prislužili Nika Ude v skoku v daljino (5.61) in Kim Ameršek v teku na 3000 metrov (11:12.77). Z bronom pa so se okitili Matjaž Arnuš v teku na 400 metrov (50.50), Iza Obal v tekih na 100 (12.16) in 200 metrov (25.48), Lara Jagodnik, ki je v kvalifikacijah popravila klubski rekord v teku na 100 metrov z ovirami za kategorijo U23 (14.51) in Nika Ude v troskoku (11.15).

Nekaj manj medalj so v rdeče obarvani tekmovalci osvojili med mlajšimi mladinci in mladinkami. Laura Đekanovič je z izjemnim metom (57.87) osvojila 1. mesto v metu kladiva in s tem izpolnila normo za Balkansko prvenstvo, ki bo jeseni potekalo (upamo) v Srbiji. Srebrno medaljo so osvojili fantje v štafeti 4×100 metrov v postavi Erazem Bartol, Svit Glavan, Stefan Vujić in Jaka Hace. Bronasti pa so postali Jaka Hace v teku na 110 metrov z ovirami (14.77), Manca Remškar v teku na 100 metrov (12.13), Alex Kitanovski v metu kopja (44.06) in fantje v štafeti 4×300 metrov v postavi Erazem Bartol, Svit Glavan, Alex Kitanovski in Jaka Hace.

Odlični nastopi naših so sledili ta vikend v Novem mestu na državnem prvenstvu za starejše mladince, kjer se je s tremi posamičnimi medaljami okitila Tara Keber. Prvo mesto je osvojila v teku na 100 m z ovirami (14.33), tretji mesti pa v teku na 100 m (12.48) in teku na 200 metrov (26.16). Matjaž Arnuš je dosegel bronasto medaljo v teku na 400 m (50.47).    Med metalci je dobro nastopila Viktorija Stojkovič Gabrijel, ki je z metom diska posegla po bronasti medalji (35.16). V štafetnih tekih pa so si fanzje pritekli zlato in srebrno medaljo. V štafeti 4×400 metrov so državni prvaki postali David Muhič, Lovrenc Primc, Aleks Muhič in Matjaž Arnuš, v teku na 4×100 metrov pa so srebro osvojili v podobni postavi, le da je Davida Muhiča zamenjal Tadej Tinta.